ÜRÜNLER

Radyatör
Soğutma sisteminin bel kemiğidir. Su soğutma sistemine sahip tüm motorlarda su pompası vasıtası ile toplanan su radyatöre gelir ve soğutularak tekrar motora gönderilir.

Yağ Soğutucu
Motordaki yağın soğutulma merkezidir. Motor yağının sıcaklığı motor parçalarının aşınmasına neden olacağından motor yağının soğutulması için kullanılmaktadır.

Intercooler
Turbo beslemeli motorlarda ısınan havanın soğutulma işlem merkezidir. Isınan hava Intercooler tarafından soğutularak tekrar motora geri gönderilir.

Aftercooler
Turbo beslemeli motorlarda Intercooler ile birlikte kullanılan  en önemli parçadır. İkincil soğutucu olarak da bilinir. Aftercooler’lar soğutma sisteminin yardımcı parçasıdır.

Klima
Klima kompresörü tarafından sıkıştırılan ve ısınan gazın soğutularak sıvılaşmasını sağlayan merkezdir. Klimanın en önemli parçalarındandır.

Kalorifer
Araçlarda, araç içi ısıtma sistemlerinde kullanılan radyatörlerdir. Isınmış antifriz bu radyatörlerden geçirilerek motor sıcaklığı ile ısıtma yapması sağlanır.

Evaporatör
Soğutma sistemlerinde sıvıyı buharlaştıran ve bulunduğu ortamdan ısıyı alan sistemin güvenli çalışmasında büyük rol oynayan geçiş parçalardır.

Eşanjör
Isı değiştirici olarak da bilinen parçalardır. Soğutma sistemlerinde farklı sıcaklıklarda bulunan akışkanların ısılarını birbirine karıştırmadan, birinden diğerine aktarma görevini üstlenir.

Röterdar
Sürtünmeye dayalı fren sistemleri sürekli veya ağır şartlar altında ısınarak etkisiz hale gelirler. Bunun önüne geçebilmek için daha güvenli olan hız kesiciler olan röterdar geliştirilmiştir.